Enstitünün çalışmalarına birçok şekilde destek sunabilirsiniz. Bu destek maddi olabileceği gibi çalışmalarımıza gönüllü olarak katılmanız şeklinde de olabilir. Maddi destek sunmak için, Toplum ve Kuram: Xebat û Lêkolînên Kurdî dergisine abone olabilir, ya da çevrenizdekileri abone yapabilirsiniz. Bunun için Abonelik bölümündeki bilgilere başvurabilirsiniz. Aynı zamanda enstitüye bağışta bulunarak da katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için yine Abonelik için belirtilen banka hesap bilgilerine BAĞIŞ yazıp dilediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz. Bağışın büyüğü küçüğü olmaz diyerek her türlü bağışınız için şimdiden teşekkür ederiz. Bunların dışında bulunduğunuz üniversite ve/veya şehirde dergimizin dağıtımına katkıda bulunabilirsiniz.

Websitesinin Gündem kısmında yayınlanmak üzere yazı gönderebilirsiniz. Ne tür yazıların yayınlandığına bakmak için ilgili sayfaya bakabilirsiniz.

Kronolojiler başlıklı çalışmamıza katkıda bulunabilirsiniz. Bu bölümde Kürt meselesinin farklı boyutlarına dair gelişmelerin haftalık, aylık ve yıllık olarak Kürtçe, Türkçe ve İngilizce dillerinde kayıt altına alınarak herkesin kullanımına açık bir arşiv oluşturulması hedeflenmektedir.

Gerek dergi için gerekse de sitede yayınlanmak üzere farklı dillerde yazılmış metinlerin Kürtçe veya Türkçe’ye çevrilmesi konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Röportaj transkripsiyonları için gönüllü olabilirsiniz.

Ya da katkıda bulunabileceğiniz bir yöntem varsa paylaşabilirsiniz.

Peki, destek olmak neden önemli?

Her şeyden önce sizlerin de iyi bildiği gibi Türkiye’de üniversiteler ve akademik araştırma yapan sivil toplum kuruluşlarının önemli bir kısmı Kürt meselesi konusunda ya tamamen sessiz kalmayı tercih etmekte, ya da oldukça sorunlu yöntem ve perspektiflerle konuya yaklaşmaktadırlar. Böyle bir ortamda şimdiye kadar Toplum ve Kuram: Xebat û Lêkolînên Kurdî dergisi olarak akademide Kürt meselesinin tartışılmasına dair katkı sunmaya çalıştık. Bunu daha güçlü ve farklı üretim-tartışma alanları yaratarak derinleştirmeye, zenginleştirmeye çalışıyoruz. Sizlerin desteği bu çabalarımıza önemli bir katkı olacaktır.

Yukarıda belirtilen veya sizin aklınıza gelen başka bir şekilde bizlere destek olmak için iletişim bölümündeki bilgiler üzerinden bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.